TIRAN ''Apocalyptic Tales'' (9.8.2019)


Metal Race Records - 2017 - Rusya

Normalde bir kaç sene önce çıkan eserleri yorumlamayı sevmiyorum. Yıllardır fresh albümleri/demoları değerlendirmeyi kural edinmiştim fakat bana bu grup yeni ulaştı ve bu albümün üzerine başka bir şey yayınlamadıkları için yazılmaya uygunlardı.

Rusya'dan çok fazla thrash grubu duymadığınızı biliyorum, evet bende sanırım hiç duymadım. Genel olarak atmosferik ve karanlık şeyleri daha çok seviyorlar. Aslında bu kadar fazla vodka ve içkinin içildiği bir ülkede ayyaş thrash metal işleri niye olmaz anlayamıyorum. Sanırım insanlar içkilerini içip daha çok karanlığa gömülmeyi ya da tarihi(pagan/slavonic) şeyleri anlatmayı daha çok seviyorlar.

Her neyse ,giriş olarak bu şekilde kelimeler aklımdan dökülü verdi .Tiran'a geçecek olursak eğer , grup speed&thrash metal tarzını icra ediyor. Tankard 'a çok benzediklerini söyleyebilirim. Daha eğlenceli,hızlı ve ayyaş! Fakat grubun albümünde prodüksiyon biraz eksik gibi, davul kayıdı çok mekanik geldi bana! Onun haricinde scream vokaller, ve gitar kayıtları oldukça yeterli seviyede.. Grup klip çekmeyide çok seviyor, youtubedan bence izlemelisiniz. Size Obituary'nin kliplerini hatırlatacak bir animasyon klipleri var çok sevimli.

Thrash metal günümüzde eskisi kadar revaçta değil, fakat eski gelenekleri yaşatan bu arkadaşları takibe almanızı tavsiye ediyorum..

7/10


Yazar: Cenk

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions